skendehuplru
  • stavebná firma
    Či už pre nás máte len drobnú stavebnú zákazku, alebo by ste nás radi oslovili s ozajstnou stavebnou výzvou, urobíme všetko pre to, aby sme Vám dodali výsledok podľa Vašich predstáv.

separator

 

Čo je stavebný dozor?


Dozor stavebníka, ktorý uskutočňuje stavbu svojpomocne - veľmi často stavebného laika - začína koľkokrát ortieľ už v úplných začiatkoch, kedy na neho čaká výber projekčné firmy, vybavenie všetkých potrebných povolení a ostatné administratívy. Ďalšie problémy často nastávajú pri výbere stavebnej firmy a po vlastnom začatia výstavby.

Keď dáme vedľa seba záujmy dvoch hlavných aktérov tejto hlavnej fázy vzniku diela - snahu stavebníka kvalitne bývať, a naproti tomu cieľ každej stavebnej firmy - postaviť čo nejlaciněji, je každému jasné, že práve tu sa tvorí veľký priestor pre problémy vznikajúce z rôznych príčin, najčastejšie však z príčiny nedodržania patričnej kvality stavebných prác. Veľmi často však stavebník - laik - nedostatky v kvalite stavebných prác prehliadne alebo jednoducho z neznalosti stavebné technológie nie je schopný kvalitu prebiehajúceho procesu posúdiť.

A práve k tomu slúži stavebný dozor, správne nazývaný technický dozor investora. Je profesionálnym radcom investora, dozorom nad kvalitou vykonávaných prác na diele investora, môže poradiť už vo fáze návrhu diela, čím sa dá vyhnúť niektorým principiálne alebo prakticky nevhodným riešením. Pri výstavbe obhajuje záujmy investora, kontroluje, počíta, upozorňuje na chyby a možné problémy, ktoré tieto chyby môžu spôsobiť v budúcnosti.

Oplatí sa stavebný dozor?


Technický dozor samozrejme niečo stojí, ale na druhú stranu ušetrí investorovi celkom určite hocikedy nemalé finančné prostriedky vynaložené na prerábky, opravy, "vyladia" né vždy celkom kvalitný projekt, upozorní na nepraktická riešení jednotlivých detailov, postráži aby investor nebol "okradnutý" dodávateľskými firmami, či už zámerne alebo omylom, preberá od dodávateľov jednotlivé ucelené časti stavby až v momente, kedy zodpovedajú plne zadaniu investora.

Z týchto dôvodov zásadne neodporúčam, aby dozorné činnosť vykonával sám projektant alebo dokonca dodávateľ stavby. Nezaručuje to potom onú potrebnú nestrannosť a objektívny prístup k realizácii, lebo projektant i dodávateľ vie, kde urobili chyby a boli by sami proti sebe keby na ne investora upozorňovali. V horšom prípade nevie, že niečo vykonáva zle. Zbytočne vynaložené prostriedky spojené s chybným riešením problému budú rozhodne vždy vyššia, než cena, ktorú investor za dozor platí.

 

Dozorovanie stavieb

 


Ako si objednať stavebné práce

 

Nezáleží na tom, či chystáte výstavbu komerčného komplexu alebo priemyselné stavby, či plánujete nový rodinný domček, alebo by ste len radi zrekonštruovali kúpeľňu. V stavebnej spoločnosti DEBRA BA s.r.o. máme kapacitu i schopnosti pre drobné i rozsiahle stavebné práce a do každej z našich zákaziek vkladáme maximálnu energiu, aby sme klientom dodali perfektný výsledok. Stavebné práce si od nás môžete objednať nielen v západoslovenskom kraji, kde naša spoločnosť sídli, ale aj v ďalších častiach Slovenska.

Vaše zámery, predstavy aj otázky s Vami radi kedykoľvek prediskutujeme.

 

KONTAKTY

Rýchly kontakt

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

qrcode

webnail

VITAJTE MEDZI PROFESIONÁLMI

Radi privítame i Vašu spoločnosť v skupine našich spokojných obchodných partnerov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  

https   Active Search Results   cloudflare
created by: Marek Sarvas
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie.