skendehuplru
  • stavebná firma
    Či už pre nás máte len drobnú stavebnú zákazku, alebo by ste nás radi oslovili s ozajstnou stavebnou výzvou, urobíme všetko pre to, aby sme Vám dodali výsledok podľa Vašich predstáv.

separator

 

Cca mesiac pred začatím výkopových prác je potrebné vyzvať archeologický ústav (kontakt Vám dajú na Vašom stavebnom úrade). Archeologický ústav buď prejaví záujem, alebo nie. V každom prípade budete mať v ruke dokument, ktorý je nutné predložiť na kolaudačné konanie. Zo zákona sa prieskumu nie je možné vyhnúť.

 

Ak archeológ danú lokalitu posúdi ako základe výskumu zaujímavú, ste povinní mu zo zákona absolútne vyhovieť. Taký archeologický prieskum potom môže v extrémnych prípadoch trvať až roky a to je určite nepríjemná komplikácia pre každého stavebníka. Nielen z toho dôvodu, že potenciálny hodnotný nález na Vašej parcele by pripadol pochopiteľne celý štátu.

Pozitívnejší zistenie je, že aj prípadné archeologické práce sú v plnom rozsahu štátom hradené. Archeológovia sú povinní po svojom výskume uviesť pozemok opäť do pôvodného stavu. Všetky povinnosti a chronológiu postupu pri komunikácii s archeológmi si môžete naštudovať na internetových stránkach archeologického ústavu.

V zásade je stavebník povinný niekedy v čase, keď začína stavebné konanie, informovať príslušný archeologický ústav. Kontakt a všetky ďalšie informácie súvisiace s danou problematikou Vám sú povinní oznámiť na stavebnom úrade. Archeologické úrady majú k stiahnutiu na svojich internetových stránkach jednoduché formuláre, ktoré môžete zaslať emailom. Po tejto žiadosti Vám bude pridelený autorizovaný archeológ. Ten bude prítomný pri skrývanie ornice a hĺbenie základov. Preto je nutné ho minimálne 14 dní vopred upozorniť na blížiaci sa termín výkopových prác.

V 99% zo sto je daná lokalita nezaujímavá. Archeológ potom do stavebného denníka napíše výsledky svojho pozorovania a tým je spravidla problematika archeologických bádania vyriešená. Archeologické prieskumy sú logicky najčastejšie v mestských lokalitách, kde je doba osídlenie najstaršie a množstvo archeologicky významných artefaktov najkoncentrovanejšej.

 

 


Ako si objednať stavebné práce

 

Nezáleží na tom, či chystáte výstavbu komerčného komplexu alebo priemyselné stavby, či plánujete nový rodinný domček, alebo by ste len radi zrekonštruovali kúpeľňu. V stavebnej spoločnosti DEBRA BA s.r.o. máme kapacitu i schopnosti pre drobné i rozsiahle stavebné práce a do každej z našich zákaziek vkladáme maximálnu energiu, aby sme klientom dodali perfektný výsledok. Stavebné práce si od nás môžete objednať nielen v západoslovenskom kraji, kde naša spoločnosť sídli, ale aj v ďalších častiach Slovenska.

Vaše zámery, predstavy aj otázky s Vami radi kedykoľvek prediskutujeme.

 

KONTAKTY

Rýchly kontakt

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

qrcode

webnail

VITAJTE MEDZI PROFESIONÁLMI

Radi privítame i Vašu spoločnosť v skupine našich spokojných obchodných partnerov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  

https   Active Search Results   cloudflare
created by: Marek Sarvas
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie.